KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 3637868
*
nr 363 7868
Solveig Hammarstedt
(f. 1928), Sverige
Akvareller, 2 st, Troll, Solveig Hammarstedt
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2005
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:14
*
Solveig Hammarstedt
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
nr 363 7868
Solveig Hammarstedt
(f. 1928), Sverige
Akvareller, 2 st, Troll, Solveig Hammarstedt
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2005 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:14